Co zrobić po zakupie?: Wszystkie sukulenty należy po zakupie przesadzić do gotowego podłoża do kaktusów i sukulentów lub stworzyć je samemu mieszając niewielką ilość podłoża uniwersalnego z piaskiem , wermikulitem lub perlitem i żwirkiem. Pozostawienie rośliny w podłożu produkcyjnym, które długo utrzymuje wilgoć doprowadzi w krótkim czasie do zgnicia bryły korzeniowej i śmierci rośliny.
Nie wiesz jak przesadzać rośliny? Koniecznie zajrzyj na nasz post i filmik o przesadzaniu roślin.
Nie wiesz jak przesadzać rośliny? Koniecznie zajrzyj na nasz post i filmik o przesadzaniu roślin.
Na co trzeba uważać?: Najczęstszym problemem pielęgnacyjnym w uprawie hoi jest nadmierne podlewanie, które skutkuje marszczeniem się i żółknięciem liści, które stają się wiotkie i opadają. Bardzo uważamy więc z konewką! Hoja jest również podatna na ataki wełnowców, które szczególnie lubią atakować nasadę liścia i ogonka liściowego, należy więc regularnie ją przeglądać pod kątem obecności tego szkodnika.
Pochodzenie: Azja Południowo-Wschodnia
Stanowisko: Jasne, ale raczej o rozproszonym świetle. Zbyt mocne nasłonecznienie poparzy jej liście. Wytrzyma ewentualnie w półcieniu, ale wówczas na pewno nie zakwitnie.
Temperatura: 18-25 stopni Celsjusza. Lubi wysoką wilgotność powietrza i ciepło.
Pielęgnacja: Hoya jest sukulentem i gromadzi wodę. Pozwalamy przeschnąć glebie między podlewaniami, podlewamy raczej oszczędnie, szczególnie zimą. Uprawiamy w luźnym podłożu, np. do kaktusów i sukulentów lub w tym do epifitów. Latem regularnie zasilamy nawozem dla roślin kwitnących
Do czego przesadzić?: Podłoże do epifitów 5l Dodaj do , Podłoże do sukulentów i kaktusów – Zestaw DIY 8l Dodaj do
Przyjazność dla zwierząt: NIE; sok i liście rośliny są trujące